Wiosenna metamorfoza salonu

Opublikowano

Wiosna to czas zmian – przyroda budzi się do życia, a nam przybywa energii do działania. Dlatego okres ten to doskonały moment na odświeżenie nie tylko naszej garderoby, ale i wnętrz. Szczególną uwagę warto poświęcić salonowi, który stanowi centrum domowego życia! W jaki sposób tchnąć w niego trochę świeżości nie wydając przy tym fortuny? Oto kilka pomysłów.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dlatego, aby nieco odmienić nasze wnętrze wystarczy kilka dodatków, które potrafią zdziałać cuda. W pierwszej kolejności zadbajmy o to, aby w naszym salonie zawitało tak długo wyczekiwane przez nas słońce. Ciężkie zasłony zamieńmy na lekkie, przezroczyste firanki – dzięki temu, zapewnimy sobie dużą ilość dziennego światła co również optycznie powiększy przestrzeń. Pamiętajmy również, że nie tylko zasłony, ale wszelkiego rodzaju tekstylia potrafią całkowicie odmienić wnętrze, dlatego przy wiosennej metamorfozie warto skupić się właśnie na nich. Komplet wypoczynkowy w stonowanych kolorach udekorujmy kolorową narzutą i wieloma fantazyjnymi poduszkami. Jeśli zdecydujemy się postawić na mocne, barwne motywy, działajmy konsekwentnie – niech kilka dominujących dodatków we wnętrzu, będzie utrzymanych w identycznej kolorystyce.

Domowa galeria sztuki

Różnego rodzaju obrazki również wpływają na wygląd całego wnętrza. Niezwykle mode jest wieszanie na ścianie grafik czy zdjęć o różnej wielkości w nieregularny sposób. Hitem są również rozmaite motywy roślinne ujęte w proste, minimalistyczne ramki.

Żywa roślinność

Dopełnieniem całej aranżacji będą kwiaty. Zarówno te cięte umieszczone w wazonach, jak i doniczkowe. Współcześnie zieleń we wnętrzach gości coraz częściej, i bardzo dobrze, ponieważ kwiaty wnoszą do przestrzeni mieszkalnych przyjemny powiew świeżości. Wśród najmodniejszych okazów spotkać można takie gatunki jak bananowiec czy monstera, przywodzące na myśl tropikalne zakątki świata. Warto dobrać do nich odpowiednie donice. Ich wygląd w dużej mierze będzie zależał od tego w jakim stylu utrzymany jest cały salon. Białe, złote, pastelowe, a może wykonane z gliny? Wybór należy od indywidualnych potrzeb.

Wiosna, na którą tak bardzo czekamy przez długą zimę, to doskonały moment na to, by dać pole do popisu kreatywności, a stare zastąpić czymś zupełnie nowym. Dlatego urządzając salon, dajmy się ponieść wyobraźni, a zaaranżowana strefa wypoczynku będzie naszą prywatną oazą spokoju i relaksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *