Koniec z nudą – czyli nietypowe podejście do półek

Opublikowano

Jeśli wnętrze wieje nudą, a nie można w nim już nic zmienić, to zawsze można dodać element, który nada  wnętrzu ekstrawagancji i fantazji. Takim pomysłem mogą być wiszące półki wykonane własnoręcznie. Oto garść najciekawszych pomysłów.  

1

Wiszące półki mogą być zarówno wiszącym stolikiem nocnym, półką na kwiaty, książki i domowe drobiazgi, jak i miejscem, na którym stoją doniczki z kuchennymi ziołami. Wszystko zależy od inwencji twórcy.

Trend DIY (ang.Do It Yourself – zrób to sam) gości w naszych domach od lat I wcale nie zanosi się na to, aby miało się to zmienić. Możliwość zrobienia mebla, ozdoby czy dekoracji samemu przypadła do gustu wielu domowym designerom. Bo przecież wystarczy głowa otwarta na pomysły i w miarę zręczne dłonie. Można zrobić wszystko. Nawet półki! Wystarczy odrobina wyobraźni i trochę umiejętności. Deski, sznurek czy łańcuch – wszystko da się kupić lub znaleźć w domu!

Półki są jednym z prostszych do wykonania mebli – wystarczy deska, parę gwoździ i gotowe. W przypadku omawianych przez nas półek wiszących wystarczy sznurek, łańcuch, linka, deska (stare palety nadają się idealnie), kawałek drewna znaleziony podczas letniego spaceru nad morzem czy kawałek gałęzi. Wystarczy pomysłowo połączyć ze sobą elementy ( np.sznurkiem) i gotowe!

Oto inspiracje, które na pewno pomogą Wam w zbudowaniu wiszących półek:

  • Półka dla fanów książek

4

  • Półka na domowe ozdoby

3

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *