Zaproś lato do swojego domu – aranżacja wnętrz w stylu marynistycznym

Opublikowano

Lato zaczęło się na dobre. Słońce, plaża, ciepłe, beztroskie dni – czy nie cudownie byłoby zatrzymać te chwile na dłużej? Jest na to sposób, który niezależnie od pogody za oknem pozwoli ci poczuć się jak w środku upalnego lata. Wszystko dzięki aranżacji w stylu marynistycznym. Zobacz, jak możesz sprawić, by nadmorski klimat i wakacyjna atmosfera na dobre zagościły w twoich czterech ścianach.

Styl marynistyczny to ponadczasowy trend. Pojawia się on zarówno we wnętrzarstwie, jaki i na modowych wybiegach. Wraz z upływem lat aranżacja ta nie tylko zaczęła być domeną domków letniskowych, ale szturmem wkroczyła również do mieszkań w mieście. Jej ogromnym atutem jest fakt, iż styl ten pasuje niemal do każdego wnętrza, które można zaaranżować za pomocą odpowiednich zestawów kolorów oraz elementów dekoracyjnych.

Biel to podstawa

Przepis na letnie wnętrze jest bardzo prosty. Jego podstawą jest biel oraz naturalne kolory drewna, urozmaicone dodatkami w odcieniach błękitu, piasku i łagodnego brązu. Dopełnieniem kompozycji są oczywiście słynne marynarskie pasy, które mogą pojawić się na pościeli, kocach czy dywanach. Jeśli chcemy przełamać spokojne morskie tonacje, możemy pokusić się o dodanie do nich żywej czerwieni w postaci np. kilku poduszek w tym kolorze.

Diabeł tkwi w szczegółach

Uzupełnienie biało-niebieskich stylizacji stanowią subtelnie wyeksponowane dodatki nawiązujące do dalekich rejsów i nadmorskiego krajobrazu. Typowymi detalami są muszle, rozgwiazdy, węzły i liny, koło sterowe, obrazki czy miniatury żaglówek – wybór jest naprawdę ogromny. Co istotne, wiele elementów dekoracyjnych możesz stworzyć własnoręcznie, wykorzystując do tego celu pamiątki przywiezione z wakacji. Jeśli spędzasz urlop nad morzem, pozbieraj trochę muszelek, kamieni i piasku, wsyp to wszystko do dowolnego szklanego naczynia i postaw na komodzie – będzie to nie tylko unikatowa ozdoba całego pomieszczenia, ale również element, który pozwoli Ci w każdym momencie wrócić myślami do beztroskich wakacyjnych dni.

Jasne meble – doskonała baza dla wielu aranżacji

Jeśli chodzi o same meble, tutaj panuje duża dowolność. Jednak, aby aranżacja była naprawdę udana, jej bazą powinny być meble przywodzące na myśl naturalne lub jasne, zabielane drewno.

W celu delikatnego przełamania jednolitego koloru mebli warto wprowadzić do wnętrza pojedynczy element, nawiązujący do tradycyjnych wyrobów z wikliny, trawy morskiej lub rattanu. Może to być doniczka, kosz lub podstawa lampy stołowej. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż jasne meble będą nie tylko stanowiły doskonałe tło dla błękitnych i czerwonych morskich dekoracji, ale ich uniwersalność sprawi, że w każdej chwili będzie można zrezygnować ze stylu marynistycznego na rzecz czegoś zupełnie nowego.

Ilość motywów, jakie wykorzystamy, zależy od tego, czy chcemy, by nasze wnętrza były utrzymane w klasycznym, uniwersalnym stylu czy w klimacie typowo marynarskim. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością dodatków – istotne jest, aby wnętrze było klimatyczne, ale pozostało również praktyczne i funkcjonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *