Inspiracje: przytulna sypialnia

Opublikowano

Sypialnia jest miejscem odpoczynku, relaksu, ładowania baterii na następny dzień. Ma być przytulna, ciepła, wygodna i klimatyczna. Jak to osiągnąć?  Oto nasze sypialniane inspiracje!

MebleWojcik-SUMMER_sypialnia_HR

W urządzaniu przytulnej sypialni najlepiej sprawdzają się spokojne, ciemniejsze kolory farb, które wybierzemy do malowania ścian. Dzięki takiemu zabiegowi, pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i klimatyczne.  Idealnym dodatkiem będzie puszysty dywan w pasującej  kolorystyce. Warto także zawiesić na oknach trochę grubsze zasłony, bo spokój i cisza w sypialni są wyjątkowo wskazane. A  tkaniny znakomicie tłumią hałas, przez co polepszają warunki akustyczne w pomieszczeniu. W sypialniach, świetnie sprawdzają się meble w naturalnym dekorze inspirowane drewnem – dzięki nim pokój nabiera ciepła i nie sprawia wrażenia ciasnej klitki.

SUMMER04

Warto także pamiętać o nastrojowym i ciepłym oświetleniu –  można zamontować wiszące na ścianach kinkiety, które delikatnie będą rozświetlać sypialnie nie naruszając jej klimatu. Można również postawić na szafkach nocnych, czy półkach przy łóżku niewielkie lampki nocne, które dawać będą delikatne, rozproszone światło.

Dobrą aurę w sypialni, prócz odpowiedniego koloru, dobranych mebli i oświetlenia zapewnią także dodatki. Warto zwrócić uwagę na pościel, narzutę na łóżko czy poduchy, które zapewnią przytulny i romantyczny klimat w sypialni. Łóżko ma zachęcać do odpoczynku!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *