Warsztat samochodowy idealnym domem dla młodej pary? To możliwe!

Opublikowano

W Lizbonie grupa architektów z Fala Atelier stanęła przed prawdziwym wyzwaniem. Miała przekształcić stary garaż samochodowy w komfortowy dom dla młodej pary. Efekt? Przestronny, nowoczesny i zupełnie niekonwencjonalny apartament. Zobaczcie sami!

Wnętrze garażu, który zamienił się w nowoczesny dom, było właściwie jedną dużą przestrzenią. Portugalscy architekci chcieli przede wszystkim zachować ten wyjątkowy charakter. Przystosowali go do potrzeb przyszłych mieszkańców, w minimalnym stopniu ingerując w zastaną formę. Dlatego pozostawili dużą otwartą powierzchnię, w której znajduje się aneks kuchenny, część jadalniana i sypialnia. Poszczególne strefy można wydzielać za pomocą przesuwanych zasłon w odcieniach szarości i błękitu.

lizbona1.1120.480.c

Garaż nie miał okien. Światło pojawiło się w pomieszczeniu w formie świetlików zamontowanych w dachu. Na podłodze znalazł się polerowany beton. Duża wyspa kuchenna została wykonana z marmuru.

Surowy charakter wnętrza przełamują akcenty w żywych kolorach. Turkusowe drzwi wejściowe, żółte fotele, niebieskie szafki i czerwone regały ocieplają dom, nie burząc jednocześnie nowoczesnego i minimalistycznego designu. Przestrzeń starego garażu jest na tyle duża, że – nawet zachowując oszczędny styl – jest w niej miejsce na oddzielne miejsce do pracy czy…samochód!

lizbona5.900.900.spoprawione lizboa6.900.900.spoprawione

Źródło: fpiec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *