Nowy wymiar snu

Opublikowano

Smartfon, smarthome czy smart tv to tylko nieliczne przykłady nowych „smart” technologii. Moda na urządzenia „smart” trwa w najlepsze, jednak „smart-rewolucja” nie ogranicza się tylko do urządzeń elektronicznych. Okazuje się, że „smart” mogą być także… prześcieradła.

 Ludzkość od najdawniejszych czasów głowi się nad problemem efektywnego snu. Próbowano już wielu różnych opcji, lecz żadne do tej nie przyniosło konkretnego rozwiązania. Teraz naukowcy wpadli na kolejny pomysł.

przes4

Jak to działa?
Inteligentna poszewka na materac będzie śledzić Twój każdy najmniejszy ruch i odgłos w czasie snu. Będziesz miał również możliwość zmiany temperatury łóżka, a wszystko to za pomocą mobilnej aplikacji. Zebrane dane posłużą do opracowania narzędzia do analizy wypoczynku.

przes01

Nie tylko łóżko

To jednak nie wszystkie możliwości „smart prześcieradła.” Pozwala ono także na zarządzanie domem. Dzięki tej aplikacji będzie można np. otworzyć i zamknąć drzwi w domu, zapalić lub zgasić światło, a nawet włączyć ekspres do kawy.
Jest to, więc nie tylko skuteczny kontroler snu, ale i praktyczny pomocnik na co dzień.
przes03

Smart cena

Planując taki zakup, trzeba będzie liczyć się z kosztem ok. 200 dolarów. Bardziej zamożni mogą z kolei wziąć pod uwagę kupno smart materaca, który będzie kosztował blisko 1000 dolarów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *