Koniec ze ścieleniem łóżka! Inteligentna kołdra zrobi to za Ciebie

Opublikowano

Znasz to uczucie? Godzina 7 rano, w pospiechu ubierasz się, pijesz kawę i szybko wychodzisz z domu, aby znów nie spóźnić się do pracy? Wiele osób boryka się z tym samym problemem i nie ma czasu przejmować się rannymi porządkami. A co powiesz na kołdrę, która sama dba o porządek w sypialni i samodzielnie ścieli się, gdy Ty nie masz na to czasu? Niemożliwe? A jednak!

kołdra.900.547.s

Inteligentna kołdra to wybawienie dla wszystkich osób, które nie przepadają za codziennym ścieleniem łóżka. Jak to działa? Kołdra wyposażona jest w ultra lekki system rurek połączonych ze sprężarką. Ta z kolei zsynchronizowana jest z aplikacją, która uruchamia pompę napełniającą rurki powietrzem. W ten sposób rurki „sztywnieją”, naciągając i prostując kołdrę.

Twórczynią inteligentnej kołdry, tzw. ‘Smartduvet”, jest Tina Cayouette, która ze swoim pomysłem wyszła naprzeciw marzeniom wszystkich zabieganych i nie lubiących robić porządków w domu osób. Według niej na świecie jest coraz więcej leniwych osób, a skoro wynalazki takie jak np. automatyczne rolety przyjęły się bez problemu, to również samościeląca się kołdra zyska spore grono zwolenników.

sadasdaaaa.1120.480.c

Aplikacja umożliwia zaprogramowanie konkretnej godziny ścielenia. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Oprócz funkcji samościelącej kołdra nie wyrówna prześcieradła ani też nie zapewni symetrycznej linii kolejnych warstw pościeli. Także koszt zakupu kołdry, wynoszący kilkaset dolarów (kilka tysięcy złotych), pozwala na jej zakup tylko nielicznym osobom.

Chcecie zobaczyć, jak to działa? Obejrzyjcie filmik:

https://gifs.com/gif/smartduvet-58KEWY

źródło: fpiec.pl

 

One thought on “Koniec ze ścieleniem łóżka! Inteligentna kołdra zrobi to za Ciebie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *