Koniec ze ścieleniem łóżka! Inteligentna kołdra zrobi to za Ciebie

Opublikowano

Znasz to uczucie? Godzina 7 rano, w pospiechu ubierasz się, pijesz kawę i szybko wychodzisz z domu, aby znów nie spóźnić się do pracy? Wiele osób boryka się z tym samym problemem i nie ma czasu przejmować się rannymi porządkami. A co powiesz na kołdrę, która sama dba o porządek w sypialni i samodzielnie ścieli się, gdy Ty nie masz na to czasu? Niemożliwe? A jednak!

kołdra.900.547.s

Inteligentna kołdra to wybawienie dla wszystkich osób, które nie przepadają za codziennym ścieleniem łóżka. Jak to działa? Kołdra wyposażona jest w ultra lekki system rurek połączonych ze sprężarką. Ta z kolei zsynchronizowana jest z aplikacją, która uruchamia pompę napełniającą rurki powietrzem. W ten sposób rurki „sztywnieją”, naciągając i prostując kołdrę.

Twórczynią inteligentnej kołdry, tzw. ‘Smartduvet”, jest Tina Cayouette, która ze swoim pomysłem wyszła naprzeciw marzeniom wszystkich zabieganych i nie lubiących robić porządków w domu osób. Według niej na świecie jest coraz więcej leniwych osób, a skoro wynalazki takie jak np. automatyczne rolety przyjęły się bez problemu, to również samościeląca się kołdra zyska spore grono zwolenników.

sadasdaaaa.1120.480.c

Aplikacja umożliwia zaprogramowanie konkretnej godziny ścielenia. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety. Oprócz funkcji samościelącej kołdra nie wyrówna prześcieradła ani też nie zapewni symetrycznej linii kolejnych warstw pościeli. Także koszt zakupu kołdry, wynoszący kilkaset dolarów (kilka tysięcy złotych), pozwala na jej zakup tylko nielicznym osobom.

Chcecie zobaczyć, jak to działa? Obejrzyjcie filmik:

https://gifs.com/gif/smartduvet-58KEWY

źródło: fpiec.pl

 

Warsztat samochodowy idealnym domem dla młodej pary? To możliwe!

Opublikowano

W Lizbonie grupa architektów z Fala Atelier stanęła przed prawdziwym wyzwaniem. Miała przekształcić stary garaż samochodowy w komfortowy dom dla młodej pary. Efekt? Przestronny, nowoczesny i zupełnie niekonwencjonalny apartament. Zobaczcie sami!

Wnętrze garażu, który zamienił się w nowoczesny dom, było właściwie jedną dużą przestrzenią. Portugalscy architekci chcieli przede wszystkim zachować ten wyjątkowy charakter. Przystosowali go do potrzeb przyszłych mieszkańców, w minimalnym stopniu ingerując w zastaną formę. Dlatego pozostawili dużą otwartą powierzchnię, w której znajduje się aneks kuchenny, część jadalniana i sypialnia. Poszczególne strefy można wydzielać za pomocą przesuwanych zasłon w odcieniach szarości i błękitu.

lizbona1.1120.480.c

Garaż nie miał okien. Światło pojawiło się w pomieszczeniu w formie świetlików zamontowanych w dachu. Na podłodze znalazł się polerowany beton. Duża wyspa kuchenna została wykonana z marmuru.

Surowy charakter wnętrza przełamują akcenty w żywych kolorach. Turkusowe drzwi wejściowe, żółte fotele, niebieskie szafki i czerwone regały ocieplają dom, nie burząc jednocześnie nowoczesnego i minimalistycznego designu. Przestrzeń starego garażu jest na tyle duża, że – nawet zachowując oszczędny styl – jest w niej miejsce na oddzielne miejsce do pracy czy…samochód!

lizbona5.900.900.spoprawione lizboa6.900.900.spoprawione

Źródło: fpiec.pl

Nowy wymiar snu

Opublikowano

Smartfon, smarthome czy smart tv to tylko nieliczne przykłady nowych „smart” technologii. Moda na urządzenia „smart” trwa w najlepsze, jednak „smart-rewolucja” nie ogranicza się tylko do urządzeń elektronicznych. Okazuje się, że „smart” mogą być także… prześcieradła.

 Ludzkość od najdawniejszych czasów głowi się nad problemem efektywnego snu. Próbowano już wielu różnych opcji, lecz żadne do tej nie przyniosło konkretnego rozwiązania. Teraz naukowcy wpadli na kolejny pomysł.

przes4

Jak to działa?
Inteligentna poszewka na materac będzie śledzić Twój każdy najmniejszy ruch i odgłos w czasie snu. Będziesz miał również możliwość zmiany temperatury łóżka, a wszystko to za pomocą mobilnej aplikacji. Zebrane dane posłużą do opracowania narzędzia do analizy wypoczynku.

przes01

Nie tylko łóżko

To jednak nie wszystkie możliwości „smart prześcieradła.” Pozwala ono także na zarządzanie domem. Dzięki tej aplikacji będzie można np. otworzyć i zamknąć drzwi w domu, zapalić lub zgasić światło, a nawet włączyć ekspres do kawy.
Jest to, więc nie tylko skuteczny kontroler snu, ale i praktyczny pomocnik na co dzień.
przes03

Smart cena

Planując taki zakup, trzeba będzie liczyć się z kosztem ok. 200 dolarów. Bardziej zamożni mogą z kolei wziąć pod uwagę kupno smart materaca, który będzie kosztował blisko 1000 dolarów.