Ten kolor będzie królował we wnętrzach w 2017 roku

Opublikowano

Kolorem roku 2017 według Pantone został odcień zieleni – greenery. Instytut Pantone to amerykańska korporacja związana z przemysłem poligraficznym, która co roku dyktuje światowe trendy kolorystyczne w designie, modzie i wystroju wnętrz. Tegoroczny typ to odświeżający, ożywiający, pełen nadziei, kojarzący się z wiosną i początkiem czegoś nowego odcień zieleni. Zobacz, jak zaaranżować go w swoim mieszkaniu!

14 (6)

Idź na całość

Chcesz całkowicie odmienić swoje cztery kąty? Do odważnych świat należy! Soczysta zieleń greenery na ścianie ożywi całe mieszkanie. Dobrym i modnym rozwiązaniem jest pomalowanie tylko jednej ściany zdecydowanym kolorem, a resztę pozostawić białą. Kolory wpływają na nasz nastrój i kształtują samopoczucie. Kolor roku 2017 jest pełen witalności, napawa energią i jednocześnie spokojem. Kojarzy się ze zdrowiem, naturą i harmonią. Badania dowodzą, że wpływa odstresowująco i relaksująco. Do jakiego pomieszczenia będzie najbardziej pasował? Przede wszystkim do przestrzeni dziennych oraz tych, do których wpada dużo światła – kuchni, salonu czy jadalni. Idealnie skomponuje się z meblami o naturalnych aplikacjach, np. drewna – zarówno jasnego, jak i ciemnego.

Prosta elegancja

Przemalowanie ścian to odważny krok – nie musisz posuwać się aż tak daleko, żeby Twoje mieszkanie było modne i pełne energii. Pomyśl o wymianie tapicerki w starych fotelach czy kanapie. Wystarczy jeden zdecydowany akcent, a charakter pomieszczenia zupełnie się zmieni. Jeśli masz na przykład krzesła z miękkimi siedziskami, możesz zmienić ich obicie samodzielnie. Pistolety tapicerskie są dostępne nawet za 50 zł. Dzięki takiemu rozwiązaniu dobierzesz najbardziej pasujący do Twojego mieszkania odcień zieleni.

Liczy się każdy detal

Nie planujesz remontu ani poważnych zmian w wystroju wnętrza? Nic nie szkodzi, wystarczą ciekawe dodatki, żeby nadać mieszkaniu świeżego klimatu i zachwycić gości. Kolor greenery świetnie sprawdzi się na przykład na zasłonach, ponieważ będą go oświetlały wpadające przez okno promienie słoneczne. Z kolei na wazonie lub doniczkach pięknie zgra się z żywą roślinnością i kwiatami. Pamiętaj, że nie musi to być jednolity odcień. Eksperci z Instytutu Pantone nie tylko ogłaszają kolor roku, ale także podpowiadają, z jakimi barwami najlepiej go łączyć. Oto przykładowe kompozycje, którymi możesz się inspirować, dobierając do mieszkania dodatki i ozdoby:

Bez-nazwy-1r

źródło: pantone.com, chasingrainbowsforever.tumblr.com, luxe4you.ru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *