Odwaga – czyli podsumowanie targów Warsaw Home 2017

Opublikowano

W dniach 6-8 września w Nadarzynie odbyła się II edycja międzynarodowych targów wyposażenia wnętrz – Warsaw Home 2017. Odwiedzający mieli okazję podziwiać ofertę ponad 400 wystawców na stoiskach zlokalizowanych w aż 3 halach. Marka Meble Wójcik po raz pierwszy wzięła udział w wydarzeniu i zaprezentowała swoje 3 najbardziej popularne kolekcje. Jak możemy podsumować tegoroczną imprezę? Było odważnie i inspirująco! Zapraszamy do lektury.

15

„Odwaga” to hasło przewodnie drugiej edycji targów organizowanych w PTAK Warsaw Expo. Dlaczego? Cała idea wydarzenia nawiązywała do dwóch perspektyw: z jednej strony odnosiła się do odwagi polskich producentów podbijających rynki zagraniczne, z drugiej – do klientów indywidualnych, którzy decydują się na zmiany aranżacyjne w swoich mieszkaniach. – Polskie firmy, które produkują bardzo duże ilości mebli, potrzebują odwagi, żeby sprzedawać je za granicą. Potrzebują jej też, żeby projektować je z udziałem najlepszych polskich designerów. Chcemy również, aby klienci indywidualni baczniej przyglądali się temu, co na co dzień otacza ich w domach i zmieniali swoje najbliższe otoczenie, czerpiąc inspiracje z najlepszych wzorów, a to też wymaga odwagi – tłumaczyła podczas konferencji prasowej Kasia Ptak, dyrektor generalny targów Warsaw Home.

Przez 3 dni wszyscy odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą ponad 400 wystawców na stoiskach zajmujących łącznie prawie 70 tys. m2! Zwiedzający mogli tutaj znaleźć niemal wszystko: meble do każdego rodzaju wnętrz, akcesoria, oświetlenie, liczne dekoracje, a nawet samochody! A to wszystko w bardzo ciekawych, stylowych i interesujących aranżacjach.

2 13

Tegoroczne trendy wnętrzarskie można było dostrzec nie tylko w ofercie producentów, lecz również w sposobie projektowania i aranżacji stoisk targowych. Przemierzając kolejne alejki hal, można było dostrzec dominacje nowoczesnego stylu, połysku, kontrastów i zestawiania kolorów m.in. czarnego z białym. Wszystko to połączone zostało z drewnianymi, naturalnymi akcentami i ażurowymi elementami, nadającymi lekkości przestrzeniom.

1 5

A jak my prezentowaliśmy się na targach? W aranżacji postawiliśmy na jasną, pastelową tonację. Dodatkowo stoisko zostało podzielone na trzy sekcje, z których każda przedstawiała oddzielną przestrzeń domu. Różowy pokój dziecięcy urządzony został kolekcją Angel, przestrzeń sypialniana systemem Linate, a pokój dzienny i jadalnia programem Lyon Jasny. Całość uzupełniały akcenty inspirowane naturą, a oświetlenie nadawało stylowy i przytulny klimat prawdziwego domu.

21 2217 16

Podczas trzydniowych targów zwiedzający mieli również okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez znanych projektantów i architektów. Można było np. dowiedzieć się, jakie są relacje między projektantem a producentem, a także posłuchać prelekcji Karima Rashida, jednego z najlepszych designerów na świecie. Polski czołowy projektant wnętrz, Robert Majkut, przeprowadził z kolei warsztaty pt. „Nowy luksus – czym jest i jak go projektować”. Na wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli znanych tytułów wnętrzarskich, m.in. Elle Decoration, Label Magazine, Weranda czy Dekorian Home.

Wydarzeniami towarzyszącymi podczas Warsaw Home były: Archi Day, przedsięwzięcia dla architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz, a także Poland Design Festival, na których polscy designerzy, projektanci wnętrz i biura projektowe przedstawili swoje usługi oraz produkty.

12 14

Targi Warsaw Home to z pewnością ciekawe i warte odwiedzenia wydarzenie, tworzące z jednej strony platformę biznesowych kontraktacji, a z drugiej umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Czy jesteśmy zadowoleni z udziału w tegorocznej edycji? Zdecydowanie tak! Czy polecilibyśmy odwiedzenie miejsca wszystkim fanom designu? Obowiązkowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *