Jakie są najnowsze trendy meblowe? – zobaczcie naszą relację z targów Meble Polska 2019

Opublikowano

Targi Meble Polska to jedno z najważniejszych wydarzeń branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak co roku, my również byliśmy obecni w Poznaniu, gdzie na stoisku o powierzchni 600 m², zaprezentowaliśmy kilkanaście kolekcji. Zobaczcie co działo się na w trakcie tych czterech intensywnych dni oraz jak prezentowało się nasze stoisko.

To był dla nas bardzo pracowite dni. 😊 Nic w tym dziwnego. Targi Meble Polska to wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Liczby mówią same za siebie – w tegorocznej edycji wzięło udział około 25 tys. osób z ponad 60 krajów! Jedno jest pewne, nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. W głównej mierze są to kontrahenci, którzy przyjeżdżają do Polski w poszukiwaniu mebli i elementów wyposażenia wnętrz, które mogliby zamówić i sprzedawać w swoich salonach meblowych. Dlatego, impreza ta jest przede wszystkim istotna dla nas z punktu widzenia biznesowego, jednak nie może na niej zabraknąć również elementów lifestylowych i tematów dotyczących samego designu, ale o tym w dalszej części wpisu. 😊

Nasze stoisko

Ponieważ staramy się rozwijać w każdym obszarze działalności firmy, również stoisko Meble Wójcik z roku na rok jest coraz większe. 😊  Podczas tegorocznych targów nasza zabudowa rozrosła się o 100 m² w porównaniu do poprzedniej edycji.  Na powierzchni 600 m², podzielonej na sekcje, z której każda prezentowała różne pomieszczenia domu (salon, jadalnię, sypialnię, przedpokój i pokoje dziecięce) zaprezentowaliśmy kilkanaście kolekcji.

W tym roku  postawiliśmy na systemy, które są odpowiedzią na najnowsze, światowe trendy stylistyczne i kolorystyczne. Dlatego też, odwiedzający nas goście mogli zobaczyć szeroki wybór mebli w ciemniejszych barwach – czerni połączonej z dekorem przywodzącym na myśl naturalny dąb, czy nawiązującymi do surowego betonu, charakterystycznego dla stylu industrialnego. Dopełnieniem wystroju były ściany w kolorach szarości, szałwii, czy głębokiego błękitu.

Nie mogło również zabraknąć modnych dodatków, które stanowiły uzupełnienie naszych wszystkich aranżacji. W tym roku postawiliśmy na stonowane barwy, naturalne materiały i geometryczne elementy.

Wszystkich wielbicieli białego dekoru mebli uspakajamy – w naszych nowych kolekcjach również go nie zabraknie. 😊 Będzie obecny zarówno w przypadku mebli do pokojów młodzieżowych jak i salonu.

Nasza ciężka praca nad finalnym wyglądem stoiska została docenia przez organizatorów targów nagrodą Acanthus Aureus.  Wyróżnienie to przyznawane jest za najlepsze rozwiązania architektoniczne i graficzne, które podkreślają pozytywny wizerunek firmy, spójny ze strategią marketingową firmy. To jednak nie koniec sukcesów i naszych aktywności na targach.

Bloggers Zone – tam też byliśmy!

W tym roku postawiliśmy również na dodatkowe aktywności promujące naszą markę. Wzięliśmy m.in. udział w strefie Bloggers Zone, gdzie pokazaliśmy naszą kolekcję Brolo. Strefa ta była inicjatywą pięciu blogerek wnętrzarskich, które przy współpracy z wystawcami zaaranżowały specjalną przestrzeń, wykorzystując przy tym własną kreatywność i znajomość trendów.

Meble Wójcik wspierają młodych twórców

Przy temacie targów musimy również wspomnieć o współpracy ze zdolnymi studentami z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zaprojektowali oni (a my wyprodukowaliśmy) kolekcje mebli, które zostały zaprezentowane na ich stoisku w ramach ARENA DESIGN – wydarzeniu towarzyszącemu targom Meble Polska! Klitka i Pro Box (tak nazywają się kolekcje) wzbudziły duże zainteresowanie zwiedzających.

Cztery dni intensywnych rozmów i negocjacji biznesowych za nami. Po raz kolejny poznańskie kontraktacje meblowe potwierdziły swą wyjątkową rolę jednego z najskuteczniejszych narzędzi promocji polskiego eksportu mebli. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska. Do zobaczenia za rok!

SIŁA designu – Warsaw Home 2018 za nami

Opublikowano

Cztery dni, około 1000 wystawców, pięć hal o łącznej powierzchni wystawowej wynoszącej 120 000m² – tak wyglądały tegoroczne Targi Warsaw Home, które z roku na rok rosną w siłę. Żadne inne wydarzenie w świecie designu i wyposażenia wnętrz nie rozwija się w tak szybkim i spektakularnym tempie. W przeciągu zaledwie trzech lat od swojej premiery (pierwsza edycja targów miała miejsce w 2016 roku) impreza ta zyskała miano jednego z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Warsaw Home to miejsce spotkań nie tylko ludzi z całej Polski, ale i świata – architektów, projektantów, właścicieli firm oraz klientów indywidualnych, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do pięknych wnętrz. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego nas również nie mogło tam zabraknąć. 😊

Trzecia edycja targów odbywała się w dniach 4-7 października, a jej hasłem przewodnim była SIŁA. Naszym zdaniem, określenie to idealnie odzwierciedla wszystko, co można było zobaczyć w trakcie tych czterech dni – wszechobecne intensywne kolory, design na najwyższym, światowym poziomie, obecność czołowych międzynarodowych osobistości, tysiące odwiedzających. Jednym słowem wydarzenie, które pokazało SIŁĘ z jaką rośnie zainteresowanie tematyką wyposażenia wnętrz.

Jak już wspominaliśmy tegoroczne targi odbyły się pod znakiem kolorów. Można było zauważyć odejście od popularnych do tej pory szarości na rzecz takich barw jak butelkowa zieleń, granat, fiolet, a nawet czerń. Odcienie te można było nie tylko zobaczyć na ścianach, ale także na meblach tapicerowanych, wśród których królował welur. Innym, mocno widocznym trendem było wykorzystanie klasycznych materiałów, takich jak drewno oraz marmur. Całość dopełniały wykończenia w odcieniach złota oraz miedzi i to nie tylko w postaci nóżek stolików kawowych, czy elementów dekoracyjnych. Kolory te wkraczają także szturmem do łazienek, stając się popularnym odcieniem armatury, a nawet urządzeń sanitarnych.

A jak my prezentowaliśmy się na targach? Nasze stoisko doskonale wpisywało się w aktualne trendy. W aranżacjach postawiliśmy na zdecydowane barwy – zielenie i granaty. Strefa Meble Wójcik została podzielona na kilka sekcji, z których każda prezentowała oddzielne pomieszczenie w domu. Salon oraz jadalnię urządziliśmy naszą najnowszą kolekcją Cortina, której dekor przywodzi na myśl naturalne drewno. Sypialnię natomiast zaaranżowaliśmy białymi, błyszczącymi meblami z kolekcji Linate, które pięknie prezentowały się z ciemno-zielonymi dodatkami w postaci miękkich welurowych poduch i puf.

Na naszym stoiku nie mogliśmy również zapomnieć o najmłodszych – zaprezentowaliśmy nasze dwie, najnowsze kolekcje dla dzieci Lilo i Laser. Pierwszą, ze względu na jej delikatny, dziewczęcy charakter zestawiliśmy z pastelowymi kolorami ścian, drugą natomiast uzupełniliśmy dodatkami w intensywnym, granatowym odcieniu. Tak oto powstało mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. 😊 Całość dopełniały elementy inspirowane naturą oraz dekoracje o modnych geometrycznych kształtach i wzorach.

Podczas targów zwiedzający mieli również okazję wziąć udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez znanych projektantów i architektów w ramach Design Forum. Przez cztery dni dyskutowano m.in. o znaczeniu projektowania i jego kierunkach, istocie procesu projektowego oraz oryginalności produktu w odniesieniu do regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Gwiazdą tegorocznych targów był Tom Dixon, jeden z najbardziej rozpoznawalnych designerów naszych czasów. Podczas Warsaw Home 2018 nie tylko zaprezentował on najnowszą kolekcję swojej marki, ale także wystąpił z wykładem nawiązującym do hasła tegorocznej edycji, które brzmi SIŁA! Jego obecność na targach była nie lada wydarzeniem, tym bardziej, że projektant, po raz pierwszy od 15 lat nie wystawił się na tegorocznym Milan Design Week, które uznawane jest za największe i najważniejsze na świecie spotkanie branży meblowej.

Targi Warsaw Home to bez wątpienia warte odwiedzenia wydarzenie, które z jednej strony stanowi doskonałą platformę kontaktów biznesowych, z drugiej zaś umożliwia podpatrzenie najnowszych trendów wnętrzarskich. Nasza obecność na tych targach staje się powoli tradycją, którą – mamy nadzieję – w przyszłym roku również uda nam się kontynuować. 😊

 

Targi Meble Polska 2018 – my też tam byliśmy!

Opublikowano

W dniach 6-9 marca tysiące kupców z całej Europy przyjechało do Poznania na kolejną edycję targów Meble Polska 2018. Targi to największe wydarzenie poświęcone branży meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – my też tam byliśmy. Po raz 22 pojawiliśmy się wśród kluczowych wystawców prezentując aż 9 nowych kolekcji.

Poznań, ponad 70 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, 1300 firm i marek, 20 tys. zwiedzających z ponad 50 krajów. Te liczby mówią same za siebie. Targi Meble Polska 2018 to jedno z najważniejszych wydarzeń dla firm meblarskich, dlatego nie mogło nas tam zabraknąć!

Na naszym stoisku o powierzchni 500 m2 zaprezentowaliśmy aż 9 nowych kolekcji. Dominowały w nich dekory inspirowane naturą, połączone z wciąż ponadczasową bielą – w wersji matowej lub z geometrycznymi i graficznymi frezowaniami. Cała ekspozycja została stworzona zgodnie z najnowszymi trendami – dominowały jasne tonacje oraz wyraziste roślinne akcenty. Elegancji i nowoczesności dodawały także ażurowe ścianki działowe ze szklanymi elementami. Aby odwiedzający nas goście mogli poczuć się na naszym stoisku jak w domu, zostało ono podzielone na trzy sekcje, z których każda przedstawiała oddzielną przestrzeń mieszkalną – sypialnię, pokój dzienny oraz jadalnię. Nasz pomysł aranżacji okazał się strzałem w dziesiątkę! Jury konkursowe, nagrodziło stoisko nagrodą „Acanthus Aureus” – przyznawaną za ekspozycje, które najlepiej odzwierciedlają i wspierają strategię marketingową firmy.

Jednak to nie koniec nagród dla marki Meble Wójcik 😊. Jedna z naszych nowych kolekcji, system Brolo, zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie „Złoty Medal MTP” w kategorii „Premiery” mebli skrzyniowych. Wszystkie nagrody były wręczane w trakcie oficjalnej gali, podczas której Rada Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli uhonorowała tytułem „Ambasadora Meblarstwa” Piotra Wójcika, prezesa marki Meble Wójcik. Wyróżnienie to wręczane jest osobom, które mają szczególny wpływ na rozwój i promocję polskiej branży meblarskiej. Jesteśmy dumni!

Jakie ogólne trendy w aranżacji wnętrz zaobserwowaliśmy w trakcie targów? Można określić je jednym zdaniem: powrót do natury. Motywy roślinne, zieleń oraz biel i jasne odcienie drewna, to bez wątpienia hity bieżącego sezonu. Wpisują się one w najmodniejszy obecnie styl aranżacji – nowoczesny, skandynawski minimalizm. Ponadto, bardzo wyraźnie można było zaobserwować odejście od ciężkich wizualnie, masywnych modeli mebli na rzecz subtelnych kształtów. Kolejnym elementem, który już od kilku lat cieszy się ogromną popularnością i również w tym roku był obecny na stoiskach wystawców to modułowość. Zestawy modułowe są bardzo praktyczne – dają bowiem możliwość samodzielnego komponowania mebli. Pozwala to na personalizację przestrzeni i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak sami widzicie tegoroczne targi w Poznaniu były dla nas bardzo owocne. Wróciliśmy z nich nie tylko z kilkoma wyróżnieniami, ale również z nowymi pomysłami i zapałem do dalszej pracy. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas czterech, bardzo intensywnych dni. Tych, którzy niestety nie mogli być z nami zapraszamy serdecznie do wirtualnego spaceru po naszym stoisku: https://meblewojcik.com.pl/wirtualny-spacer/index.html